© 2005 All rights reserved.
"Дивоструни"
тріо бандуристок Інституту мистецтв
Волинського національного університету імені Лесі Українки
м.Луцьк


Творча  біографія

   Тріо бандуристок "Дивоструни" було створено  в 1994 році у структурі  вузівської капели бандуристів з числа студентів педагогічного факультету ВДУ. На початку колектив існував як мала концертна форма. Перші  його учасниці -  Максимчук Оксана,  Гайсенюк Світлана,  Бойцова Наталія. У перший рік створення  тріо вже  приймало участь в обласному конкурсі кобзарського мистецтва  і  отримало перемогу  ( І -е місце). У попередньо названому  складі  учасниць тріо "Дивоструни" ВДУ існувало два роки, виступаючи на усіх урочистостях  вузу. Ще одну перемогу на обласному конкурсі бандуристів (І-е місце) колектив здобув у 1995 році.
     Наступних кілька років склад учасниць колективу  постійно оновлювався через завершення студентками-учасницями їх навчання  у вузі. Проте, незважаючи на вимушені складнощі, бандуристки активно концертували, щороку  репрезентували свій  заклад  на обласних  конкурсах  бандуристів  і  щоразу відзначались дипломами за високий рівень виконання: Середа Катерина, Завірюха Наталія, Бойцова Наталія - у 1997 р., Ковальчук Катерина, Завірюха Наталія, Никитюк Наталія - у 1998 р., Ковальчук Катерина, Нагірна Олена, Никитюк Наталія - у 1999 р..     
       Тріо бандуристок  за участю Трач Анни, Нагірної Олени, Никитюк Наталії було створено у 1999 році. Перший виступ цього колективу  відбувся  у грудні  на концерті "Різдвяні вечори інституту мистецтв". Відтоді тріо "Дивоструни"   стало  учасником   чи не усіх урочистостей  університету, міста, області і поступово перетворилося  у самостійний  творчий  колектив.
       Серед перших  пам"ятних виступів ансамблю - участь  з окремою концертною програмою у ювілейному концерті-звіті народної капели "Дивоструни"  Волинського університету  до 15-річчя від часу її створення, приуроченому   60-й річниці   заснування Луцького педінституту імені Лесі Українки.  2001 рік  приніс для учасниць  незабутні враження і особливий творчий стимул, адже  тріо двічі, у жовтні і грудні,  репрезентувало українське мистецтво у Німеччині. Для участі у культурно-мистецьких  заходах  та   благодійних  концертах  в окрузі  Детмольд  було підготовлено  дві  концертні програми з творів українських та німецьких композиторів-класиків, сучасних , волинських композиторів, які  ансамбль з успіхом представив німецькій аудиторії.
       З 2000 року колектив розпочав свою конкурсну діяльність. Спочатку у рідному місті  став дипломантом обласного конкурсу кобзарського мистецтва, приуроченому до шевченківських днів, а в травні  цього ж року  вже за межами Волині отримав найвищу нагороду  - Гран-прі  І-го Міжнародного музичного фестивалю "Срібні струни" у місті Тернополі.
     З особливим хвилюванням і відповідальністю пов"язана  поїздка тріо до Харкова  у травні 2001року. На  престижному  всесвітньовідомому  ІІ Міжнародному конкурсі виконавців на народних інструментах імені Гната Хоткевича  молоді бандуристки достойно представили Волинь.  Їх було  відзначено Дипломом  за високу майстерність виконання.
      З вересня  2002 р. одна з учасниць колективу Трач А. переїздить з сім"єю до США на постійне місце проживання  і  до  тріо  приходить студентка  І-го курсу інституту мистецтв Омельчук Алла. У зміненому складі  дівчата змушені були ще інтенсивніше працювати  над  узгодженістю нового звучання голосів та інструментів, над створенням нової  концертної  програми.  І успіх не забарився. Участь у  наступних  змаганнях    принесла колективу  перемогу. Тріо стало  лауреатом  ХІІ Міжнародного Гуцульського фестивалю (ІІ премія) у місті Косові.
      А у червні 2003 року  тріо бандуристок Волинського університету  запрошується до Києва для  участі у ІІ Всеукраїнському музичному фестивалі "Просвіта" від Волинської області, де знову здобуває звання лауреата (ІІ-га премія).
      Яскравою сторінкою у творчій біографії колективу стали наступні  три поїздки з благодійними різдвяними концертами до Німеччини (грудень 2002р., листопад 2003 р., грудень 2005 р.).  Щоразу бандуристки представляли окремі концертні програми з творів української та німецької музичної класики, а також з українських колядок та німецьких різдвяних пісень (німецькою мовою) під супровід бандури. Німецька аудиторія захоплено сприймала українське мистецтво. Про успіх на концертах  свідчать численні  схвальні відгуки  німецької преси,  відеозаписи місцевого телебачення.
      З початку 2004 року до складу  колективу  повернулась  колишня учасниця  студентського  тріо  Ковальчук Катерина. В червні цього ж року "Дивоструни"  з оновленою програмою мали змогу  репрезентувати Україну у Польщі - на  мистецькому фестивалі "Добрий день, Свйонткі", що проводився у  місті Ольштин,  а також двічі (у 2005, 2006 рр.)  представити свій вуз на урочистостях  у місті Холм. Дівчата  виконували українські пісні та  романси, підготували  вітальну різдвяну програму з колядок та віншувань. Особливим успіхом  у польської  аудиторії користувались польські пісні польською мовою під супровід  української бандури.
      Найвизначнішою подією у творчому житті тріо  бандуристок ВДУ, своєрідним підсумком попередньої та потужним стимулом до подальшої  творчої діяльності колективу стала перемога на ІІ Міжнародному конкурсі кобзарського мистецтва імені Григорія Китастого, що проходив у грудні 2006 року у Києві. На цьому найвищому форумі бандуристів, в якому змагались представники музичних академій, випускники консерваторій України, волинське  тріо "Дивоструни" у складі учасниць: Ковальчук К.,Омельчук А., Никитюк Н. отримало звання лауреата І-ї премії у номінації "ансамблі", чим достойно змогло представити  Волинський університет  та Волинь у мистецькому світі.
      Усі  роки  від часу створення тріо бандуристок "Дивоструни"  активно концертує і за кобзарською традицією  відгукується на всі  патріотичні, суспільно-політичні події, урочистості у вузі,  місті , області. Ансамбль має низку записів на  Українському, Волинському  радіо та телебаченні.
   Дивоструни - продовження досвіду волинських бандуристів, втілення творчого потенціалу студентської молоді та особистого концертного досвіду його керівника, узагальнення кращих традицій  музичних колективів вузу.
Дивоструни - Творча лабораторія,   пошуки нового звучання прадавнього українського інструмента.
Тріо "Дивоструни" - істиний продукт ВДУ. Народження, становлення, творче загартування та  мистецькі успіхи - у стінах рідного вишу. Кожна з учасниць колективу пройшла навчання   у класі бандури з першого до випускного курсу, удосконалення індивідуальних  виконавських навичок гри та співу, набула  умінь ансамблевого виконавства, а згодом отримала  змогу долучитись до активної  особистої творчої роботи, здійснюючи перекладення та обробки різноманітних творів для ансамблю бандур. Таким чином кожна учасниця тріо пройшла особистий шлях (школу) творчого  загартування  у колективі   і  разом з тим поповнила  репертуарний  доробок тріо.  Репертуар  бандуристок  - плід спільної творчої роботи безпосередньо у колективі, апробований   і  вивірений часом  та  різноманітними сценами. 
     Колектив  ставить за мету створити максимальну кількість високохудожнього репертуару для ансамблів бандуристів. Тому постійно творчо працює над створенням  оригінального  репертуару. Перекладення, аранжування, обробки музичних творів здійснюються безпосередньо у колективі його учасницями  Нагірною О., Никитюк Н. та художнім  керівником. У новостворених партитурах  автори  свідомо  максимально використовують широкі можливості інструмента, різноманітні прийоми та способи гри, домагаючись багатства  і насиченості  звучання інструментального супроводу. Проте,  спів  обов"язково залишається  домінуючим. Пропонуються нові  колористичні вирішення,  застосовуються незвичні звукові фарби,  цікаві драматургічні прийоми тощо.  Кожен твір -  завершена  образна картина. Твори у новому викладі    проходять  достатню сценічну апробацію,  при потребі  зазнають  змін  чи  доповнень.
     Таким чином,  репертуар колективу  у своєму роді ексклюзивний і  налічує понад 60 творів цілковито неповторних музичних номерів.   Його складають різноманітні за жанром, стилем та характером  вокальні та інструментальні  твори українських  та зарубіжних композиторів-класиків,  сучасних  композиторів, українські  народні пісні та романси.
Окремою  важливою сторінкою у тематиці  творчого доробку  бандуристок  - твори  авторів  волинського краю ( Стефанишин М., Тиможинський В., Дем"янчук О., Ольшевський І., Богачук О., Струцюк Й., Олексеюк С.,Засядко Л., Кузьо М., та ін.  ,  обробки волинських  народних пісень.
     Кращі з творчих робіт  колективу  склали зміст  чотирьох  компакт-дисків. У 2004 і  2005 рр. здійснено  їх запис на студії звукозапису ВДУ та  на студії Павла Завади: "Радуйся, земле, Син Божий народився" ( 9 українських  колядок та різдвяні віншування)  і   "Земле, моя земле, я люблю тебе" (20 різножанрових творів). У 2007 р. здійснено запис наступних компакт-дисків: "Різдвяні вітання з України" (українські колядки, німецькі різдвяні пісні) та "Возвеселімся всі разом нині" (українські колядки та щедрівки).
     Особливим  досягненням  колективу, підтвердженням  певної творчої зрілості  вихованок   тріо стало зарахування  Нагірної Олени ( у 2004 р.) та  Никитюк Наталії ( у 2006 р.)  до  Волинської обласної організації національної ліги українських  композиторів. Їх творчі роботи у створенні бандурного репертуару дістали схвальну оцінку  на  концертах-звітах волинських композиторів.
      Свою особливу  мистецьку місію бандуристки вбачають у якнайширшій популяризації  кобзарства  та національної культури серед молоді, а також  у активному  пропагуванні кращих зразків  високодуховної музичної  та поетичної  спадщини за допомогою  істинно  українського народного інструмента - бандури.
        Ми покликані, продовжуючи кобзарські традиції, прищеплюючи  відчуття приналежності до висококультурного талановитого народу, надхненно і самопожертвенно  нести до  людських сердець українську пісню з її потужною духовною енергетикою, з віщим  Кобзаревим та проникливим  Лесиним словом,  з мріями та  сподіваннями  славних поколінь патріотів-подвижників,  щоб спричинити  зростання рівня національної  свідомості  та патріотичних почуттів  у кожного  українця.

М.Сточанська       

© 2005 All rights reserved.
© 2005 All rights reserved.
Сточанська Мирослава Петрівна

       Народилась 21 квітня 1958 р. у місті Нововолинську Волинської області.
Навчалась у Луцькому державному музичному училищі ( клас викл. Ю.І. Бокового). У 1979-1984 pp. продовжила освіту у Львівській державній консерваторії імені М.В. Лисенка на народному відділі оркестрового факультету. Клас бандури - проф. В.Я. Герасименка, проф. Л.К. Посікіри, диригування - доц. О.Д. Ваф'ї, клас вокалу доц. М.Г. Хмельницької. Під час навчання у консерваторії була керівником молодшої групи капели бандуристів Будинку культури імені Ю. Гагаріна, пізніше - керівником капели бандуристів Львівського Медичного Інституту.
З 1984 року, згідно з направленням Міністерства освіти України, розпочинає роботу в Луцькому педагогічному інституті. У 1988р. - ст. викладач, у 1993р. - в.о. доцента, з 1997р. - доцент кафедри музичних інструментів Волинського державного університету імені Лесі Українки (після присвоєння ВАК вченого звання).
Викладає наступні дисципліни: спеціальний музичний інструмент, ансамбль, оркестрове диригування, методику та практикум роботи з творчим колективом, інструментознавство та ін. Стаж науково-педагогічної роботи - 23 роки.
Працюючи у Волинському державному університеті, займається навчально-методичною, науковою, творчою та концертною діяльністю, впровадженням бандури в музично-естетичне виховання молоді, збереженням та збагаченням національної культури , активно пропагує народно-пісенну творчість, кобзарське мистецтво.
У 1984 р. Сточанська М.П. організовує студентську капелу бандуристів "Дивоструни" (понад 50 осіб), якій згодом Президією Укрпрофради було присвоєно  почесне  звання  "Народний самодіяльний колектив" (1989р.). Капела - дипломант всеукраїнського студентського літературно-мистецького фестивалю "Лесина пісня" (Луцьк, 1988,1989,1991 pp.). Разом з її малими формами (дует, тріо, квінтет, ансамбль) стала творчою лабораторією для виховання майбутнього вчителя музики, керівника позакласної роботи з школярами, а також активним концертним колективом (участь у понад 500 концертах у місті, області).
У 1988 р. М.Сточанська сприяла відкриттю класу бандури у Волинському університеті та створила відповідну навчально-методичну базу для професійного навчання бандуристів спеціальності "Музична педагогіка та виховання".
Як член оргкомітету, у 1992 р. організувала і провела у Луцьку на базі ВДУ 1-й Всеукраїнський конкурс бандуристів-студентів педагогічних вузів України та Міжвузівську науково-методичну конференцію "Творче використання народної пісні і музики в процесі музичного виховання школярів" (Луцьк, 1992 p.).
У 1984 -1995 pp. активно займається особистою концертною діяльністю як учасниця тріо бандуристок Луцького міського Дому "Просвіта". Колектив у складі: І.Ольшевської, Л.Войнаровської та М.Сточанської - дипломант міжнародних конкурсів народної музики "Червона ружа", "Дунай, Дунай голубий" (Югославія, 1986, 1988рр.), "Живе Різдво" (Австрія, 1990р.). Тріо бандуристок Дому "Просвіта" - яскрава сторінка в музичному житті Волині. Кращі зразки української музичної класики, народної пісенної творчості з репертуару колективу записано обласним та всеукраїнським радіо та телебаченням.
У 1999р. з числа студентів інституту мистецтв Волинського університету створює тріо бандуристок "Дивоструни", яке згодом стало лауреатом міжнародних та всеукраїнських музичних конкурсів та фестивалів, а саме: 1-го Міжнародного музичного фестивалю "Срібні струни" (Тернопіль, 2000 р. - Гран-прі)  ХІІ-го Міжнародного Гуцульського фестивалю (Косів, 2003 р. - лауреат II премії ), ІІ-го Всеукраїнського музичного фестивалю "Просвіта" (Київ, 2003 p.- лауреат II премії), ІІ-го Всеукраїнського кобзарського фестивалю "Срібні струни" ім. З. Штокалка (Тернопіль, 2006 р. - лауреат 1премії), II -го Міжнародного конкурсу кобзарського мистецтва ім. Г.Китастого (Київ, 2006 р. - лауреат І премії). Тріо "Дивоструни" - активний творчий та концертний колектив (участь у концертах міста, області, України, Польщі, Німеччини). У його репертуарі понад до 200 вокальних та інструментальних творів класичної, сучасної музики , обробок народних пісень. Тріо має ряд записів на Волинському радіо, Німецькому телебаченні (2003р., 2005 p.). Колектив здійснив запис компакт-дисків: "Радуйся, земле, Син Божий народився"(2005 p.), "Земле, моя земле, я люблю тебе" (2005 p.), "Різдвяні вітання з України" (2007 p.).
Вихованці Сточанської М.П неодноразово отримували нагороди на міжнародних, всеукраїнських та обласних фахових конкурсах, а саме: солістка-бандуристка Приходько М.- володар Гран-прі Міжнародного фестивалю "Срібні струни" (Тернопіль, 2000р.) та лауреат  ІІІ-ої премії Міжнародного музичного конкурсу "Кримська весна" (Ялта, 2001 p.); солістка - бандуристка Чуріна О. - дипломант Міжнародного музичного конкурсу "Кримська весна" (Ялта, 2001р.); солісти-бандуристи - Дацюк А., Сморкіс О., Зінчук О. та квінтет бандуристок ( Малай А., Зінчук О., Сморкіс О., Сидоренко І., Собайчук О.) - лауреати , Соловйова І. - дипломант 1-го Всеукраїнського конкурсу бандуристів (Луцьк, 1992р.); капела "Дивоструни" - володар Гран-прі обласного конкурсу кобзарського мистецтва ( Луцьк, 1994р.); ряд вихованців ( солісти, тріо ) - переможці обласного конкурсу кобзарського мистецтва (Луцьк, 1992 - 2000 pp.), з них 14 солістів-бандуристів класу Сточанської М.П. - лауреати 1-ї премії.
У доробку Сточанської М.П. - 26 публікацій: авторські навчально-методичні посібники : "Бандура і   гра в ансамблі"(1997 p.), з грифом Міністерства Освіти і Науки України : "Вокальні ансамблі у супроводі бандур" (2005, 2006 pp.) та " Інструментальні ансамблі"(у співавторстві з Н.Кучерук, 2005, 2006 pp.)- відзначено дипломом за перемогу в університетському конкурсі "Кращий посібник ВДУ-2006"; методичні рекомендації "Особливості перекладу музичних творів для ансамблю бандуристів"; програми для вступників на спеціальність "Музичне виховання", "Музична педагогіка і виховання"; репертуарні збірники: "Історичні пісні", "Стрілецькі пісні"; статті.
Сточанська М.П. - член Національної ліги волинських композиторів (1998 p.). У її творчому доробку понад 100 перекладів, аранжувань, обробок музичних творів для бандури-соло, ансамблю бандуристів. Вихованки творчої лабораторії Сточанської М.П., учасниці тріо бандуристок "Дивоструни" Нагірна О. та Никитюк Н. нещодавно також стали членами ліги композиторів Волині.
Сточанська М. П. -  член Всеукраїнської музичної спілки з 1999 року, а з 2003 року - член Національної спілки кобзарів України.
Нагороджена багатьма почесними грамотами Обласного управління культури, правління Волинського обласного відділення Всеукраїнської музичної спілки, Волинської обласної ради профспілок, Президії правління Волинського обласного відділу обласного фонду культури, оргкомітету літературно-фольклорного фестивалю "Лесина пісня", ректорату Волинського університету, а також Почесною грамотою радіо та телебачення Югославії (Міжнародний Фестиваль придунайських країн, 1988р.), Почесною грамотою Волинської обласної ради (2001), Почесною грамотою Волинської обласної адміністрації (2005 p.), Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (2001р.) та ін..
В 1993 році Міністерством освіти України нагороджена значком "Відмінник освіти України".

Ковальчук Катерина Антонівна

       Народилася 8 травня 1979 р. у м. Луцьку Волинської області.
       Початкову музичну освіту здобула в Палаці учнівської молоді (клас бандури Г.А. Грицюк).
       У 1996 - 2001 рр. - студентка інституту мистецтв Волинського державного університету імені Лесі Українки (клас доцента М.П. Сточанської). Упродовж навчання активна учасниця творчих колективів вишу, неодноразово представляла університет на обласних конкурсах кобзарського мистецтва як солістка-бандуристка, учасниця та солістка ансамблю бандуристів.
       У 1996 - 1999 рр. і з 2003-го  - учасниця тріо бандуристок "Дивоструни" (І сопрано, партія ІІ, ІІІ бандури).
       У складі тріо К. Ковальчук виступила на престижних фахових конкурсах (змагання між випускниками консерваторій, музичних академій: Київ, Москва) й удостоєна таких звань: лауреат ІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу кобзарського мистецтва "Срібні струни" імені Зіновія Штокалка (І премія, Тернопіль, 2006); лауреат ІІ Міжнародного фестивалю кобзарського мистецтва імені Григорія Китастого (І премія, Київ, 2006); переможець І Відкритого фестивалю народного мистецтва "Хранители национального наследия" (Гран-прі, Красногорськ-Москва, 2008); лауреат ІІІ Міжнародного конкурсу виконавців на багатострунних інструментах імені Віри Городовської - Російська музична академія імені Гнесіних (І премія, Москва, 2008).
       У виконавському репертуарі К. Ковальчук 120 різноманітних високохудожніх та високотехнічних музичних творів. Виступила в понад 1000 концертах, урочистостях міста, області, зарубіжжя. У складі тріо бандуристок "Дивоструни" має низку записів на Українському, Волинському радіо та телебаченні, записи на німецькому, російському телебаченні.
       За участі К. Ковальчук здійснено запис десяти CD, шести DVD-дисків, семи музичних фільмів тріо бандуристок "Дивоструни".
       З 2003 р. працює на кафедрі музичних інструментів Волинського державного університету імені Лесі Українки.
       З 2005 р. член Національної спілки кобзарів України.
       Катерина Ковальчук - яскрава творча особистість. Як активна учасниця мистецької лабораторії "Тріо бандуристок "Дивоструни", є автором низки аранжувань, обробок музичних творів для ансамблю бандуристів (12 творчих робіт), виконавиця комп'ютерного набору нотних партитур, розробник концертних костюмів для тріо й ансамблю, досвідчена й талановита артистка з унікальним голосом, солістка тріо, ансамблю, що володіє високим професійним рівнем академічного співу, гри на бандурі та особливою переконливістю втілення музичних образів.
Чернецька (Никитюк) Наталія Григорівна

       У 1997 р. з відзнакою закінчила Луцьке державне музичне училище по класу бандури (клас викладача Бокового Ю. І.).
У 2002 р. з відзнакою закінчила інститут мистецтв Волинського державного університету імені Лесі Українки у класі доцента Сточанської М. П.
2002?2006 рр. - навчання в аспірантурі при ВДУ імені Лесі Українки.
У 2012 р. успішно захистила дисертаційне дослідження "Бандурне мистецтво у контексті музичної культури Волині ХХ - початку ХХІ ст." і здобула науковий ступінь кандидата мистецтвознавства (науковий керівник - кандидат мистецтвознавства, професор Київського національного університету культури і мистецтв Брояко Н. Б.). Основні положення наукового дослідження відображені у 20-ти одноосібних публікаціях.
У  2002 р.  розпочала свою трудову діяльність на кафедрі музичних інструментів ВДУ імені Лесі Українки на посаді концертмейстера капели та ансамблю бандуристів "Дивоструни", з 2004 р. працює  на посаді асистента, з 2013 р. - на посаді старшого викладача кафедри музичних інструментів інституту мистецтв Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.
З 2005 р. - член Національної спілки кобзарів України. 
З 2006 р. -  член Волинської обласної організації Національної ліги українських композиторів, має значний творчий доробок (20 творчих робіт - перекладення, аранжування, обробки для ансамблю бандуристів ).
      Від часу запрошення до складу тріо бандуристок "Дивоструни" (з 1997 р.) Чернецька Н. Г. стала  активно займатись творчою та концертною діяльністю, репрезентуючи національну культуру, українську пісню на урочистостях університету, на сценах міста, області, України, зарубіжжя.
      У виконавському репертуарі   Чернецької Н. Г. - понад 100 різноманітних високохудожніх та високотехнічних музичних творів. Має низку записів на Українському, Волинському радіо та телебаченні, записи на Німецькому, Російському телебаченні.
      Впродовж своєї концертної діяльності Чернецька Н. Г. у складі тріо бандуристок "Дивоструни" успішно представляє концертні програми під час гастрольних поїздок  до  Польщі  (2004, 2005, 2008 рр.), Німеччини (жовтень, грудень 2001, 2002, 2003, 2005, 2007, 2010, 2011, 2013, 2014, 2015 рр.), Росії (червень, листопад 2008 р.).
      У складі тріо "Дивоструни" Чернецька Н. Г. виступила на різноманітних музичних фестивалях та престижних фахових конкурсах (у тому числі змагання між випускниками консерваторій та музичних академій: Київ, Москва) і удостоєна  таких звань: переможець І  Міжнародного музичного фестивалю "Срібні струни" (Гран-прі, Тернопіль, 2000); лауреат XII Міжнародного Гуцульського фестивалю (ІІ премія, Косів, 2002); лауреат ІІ  Всеукраїнського музичного фестивалю "Просвіта" (ІІ премія, Київ, 2003); лауреат ІІ Всеукраїнського конкурсу-фестивалю кобзарського мистецтва імені З. Штокалка  (І премія, Тернопіль, 2006); лауреат ІІ Міжнародного конкурсу кобзарського мистецтва імені Г. Китастого (І премія, Київ, 2006); переможець І Відкритого фестивалю народного мистецтва "Хранители национального наследия" (Гран-прі, Красногорськ-Москва, 2008); лауреат ІІІ Міжнародного конкурсу виконавців  на багатострунних інструментах імені Віри Городовської - Російської музичної академії імені Гнесіних  (І премія, Москва, 2008). 
       Чернецька Н. Г. - яскрава творча особистість. Як активна учасниця мистецької лабораторії "Тріо бандуристок "Дивоструни"  є автором низки творчих робіт для ансамблю бандуристів, виконавиця комп'ютерного набору нотних партитур, досвідчена й талановита артистка. Володіючи високим професійним рівнем академічного співу та віртуозною майстерністю гри на інструменті, Чернецька Н. Г. своєю плідною науковою, творчою, концертною та педагогічною діяльністю сприяє попу-ляризації бандури та національної культури серед студентської молоді та громадськості міста й області.

Федотова (Нагірна) Олена Євгенівна

       У 1997 р. закінчила Луцьке державне училище по класу бандури (клас викл. Бокового Ю.І.). У 2003р. - інститут мистецтв Волинського державного університету ім. Лесі Українки (клас доц. Сточанської М.П. ).
       З 1998р. - учасниця тріо бандуристок ВДУ ім. Лесі Українки "Дивоструни" (кер. Сточанська М.П. ). Колектив з її участю став володарем Гран-прі І-го Міжнародного музичного фестивалю "Срібні струни" (Тернопіль, 2000 р.), лауреатом ХІІ-го Міжнародного Гуцульського фестивалю (Косів, 2002 р., ІІ премія), лауреатом ІІ-го Всеукраїнського фестивалю художніх колективів товариства "Просвіта" (Київ, 2003 р., ІІ премія). У складі тріо "Дивоструни" Нагірна О.Є. здійснила ряд поїздок  до Німеччини з благодійними концертами (2001, 2002, 2003р.), а також у Польщу (2004р.), а також здійснила  запис компакт-дисків "Радуйся, земле, Син Божий народився", "Земле моя земле, я люблю тебе" (2005 р.).
З 1999 року по 2001рік - учасниця (солістка-бандуристка) оркестру народного ансамблю пісні і танцю ансамблю "Колос".
            З 2004 року - член Волинської обласної організації Національної ліги українських композиторів. Творчий доробок більше 20 аранжувань, обробок та перекладів музичних творів для ансамблю бандуристів, а також 10 авторських творів для бандури.
З 2003 року  - концертмейстер капели бандуристів "Дивоструни" ВДУ ім. Лесі Українки.
1998 - 2005 рр. - учасниця тріо бандуристок "Дивоструни" ВДУ ім. Лесі Українки

Клімук Алла Миколаївна

       А. Клімук (Омельчук) народилася 24 лютого 1984 р. у м. Нововолинську Волинської області.
       Закінчила Нововолинську музичну школу мистецтв (клас викладача Е.М. Власюк).
       У 2002 - 2007 рр. - студентка інституту мистецтв Волинського державного університету імені Лесі Українки (клас доцента М.П. Сточанської).
       У 2002 - 2003 рр. і з 2005-го учасниця тріо бандуристок "Дивоструни" (ІІ сопрано, партія І бандури).
       У складі тріо А. Клімук виступила на різноманітних музичних фестивалях та престижних фахових конкурсах (у тому числі - змагання між випускниками консерваторій, музичних академій: Київ, Москва) і удостоєна таких звань: лауреат ХІІ Міжнародного гуцульського фестивалю (ІІ премія, Косів, 2002); лауреат ІІ Всеукраїнського фестивалю художніх колективів товариства "Просвіта" (ІІ премія, Київ, 2003); лауреат ІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу кобзарського мистецтва "Срібні струни" імені Зіновія Штокалка (І премія, Тернопіль, 2006); лауреат ІІ Міжнародного фестивалю кобзарського мистецтва імені Григорія Китастого (І премія, Київ, 2006); переможець І Відкритого фестивалю народного мистецтва "Хранители национального наследия" (Гран-прі, Красногорськ-Москва, 2008); лауреат ІІІ Міжнародного конкурсу виконавців на багатострунних інструментах імені Віри Городовської - Російська музична академія імені Гнесіних (І премія, Москва, 2008).
       У виконавському репертуарі К. Клімук понад 100 різноманітних високохудожніх та високотехнічних музичних творів. Виступила в понад 1000 концертах, урочистостях міста, області, зарубіжжя. Має низку записів на Українському, Волинському радіо та телебаченні, записи на Німецькому, Російському телебаченні.
       За участі А. Клімук здійснено запис восьми CD, п'яти DVD-дисків, семи музичних фільмів тріо бандуристок "Дивоструни".
       З 2007 р. працює на кафедрі музичних інструментів Волинського державного університету імені Лесі Українки.
       З 2005 р. член Національної спілки кобзарів України.
       А. Клімук - яскрава творча особистість із вишуканим смаком і композиторським хистом. Як учасниця мистецької лабораторії є автором низки композицій, аранжувань, обробок музичних творів для ансамблю бандуристів (21 творча робота), що ввійшли до репертуару тріо та ансамблю "Дивоструни" й використовуються в навчальному процесі під час вивчення музичних дисциплін (СНУ імені Лесі Українки, мистецькі заклади України). Як досвідчена концертна виконавиця, володіє професійним рівнем академічного співу, віртуозною майстерністю гри на бандурі, тонким відчуттям ансамблю, багатою фантазією при інтерпретації творів, високою сценічною культурою.
Тріо бандуристок "Дивоструни" - творчо-мистецька лабораторія


       Тріо бандуристок «Дивоструни» –  продукт СНУ імені Лесі Українки: народження, творче загартування та мистецькі успіхи проходять та розвиваються у стінах вишу. Кожна з  учасниць колективу пройшла навчання у класі  М. П. Сточанської  з першого до випускного курсу, удосконалюючи індивідуальні виконавські навички гри на інструменті та сольного співу, набула умінь ансамблевого виконавства, а згодом отримала змогу долучитися до активної особистої концертної діяльності  й творчої роботи. Таким чином кожна з учасниць тріо пройшла особистий шлях творчо-мистецького виховання, сценічного загартування, стала досвідченим концертним виконавцем та яскравою творчою особистістю з композиторськими навичками.
       Студентські тріо бандуристок існували при  вузівській студентській капелі бандуристів «Дивоструни»  з часу її заснування М. Сточанською (1984 р.). Як самостійний концертний творчий колектив  з окремою високотехнічною програмою і постійними учасницями тріо бандуристок «Дивоструни» розпочало свою діяльність у 1999 р.. Склад учасниць: Анна Трач, Олена Нагірна,  Наталія Никитюк (Чернецька) (1999 – 2002 рр.); Алла Омельчук (Клімук), Олена Нагірна, Наталія Никитюк (Чернецька) (2002 -2003 рр.); Катерина Ковальчук, Олена Нагірна, Наталія Никитюк (Чернецька) (2003 -2005 рр.); Алла Клімук, Катерина Ковальчук, Наталія Чернецька (2005-2008 рр.); Катерина Ковальчук, Наталія Чернецька, Ольга Разумовська (2008 - 2009 рр.), Алла Клімук, Катерина Ковальчук, Ольга Разумовська (з 2009 р.).  
       Тріо «Дивоструни» працює сьогодні на кафедрі музичних інструментів Інституту мистецтв СНУ імені Лесі Українки  як творчо-мистецька лабораторія. 
       Основні вектори  її діяльності:     
- створення нового бандурного репертуару (авторські творчі роботи: перекладення, аранжування й обробки музичних творів), що різняться  застосуванням  прийомів  інструментування,  фактурою викладу нотного тексту, рівнем складності виконання, особливостями використання  засобів музичної виразності;
- видання нотної літератури (навчальний, концертний репертуар для професійних й аматорських бандурних колективів); презентаційних видань (з фотоальбомами та CD-дисками);
- участь у навчальному процесі  (ілюстрація навчальної програми на індивідуальних заняттях з диригування, практикуму роботи з ансамблем тощо);
- запис аудіо, відео-альбомів, музичних фільмів, тематичних концертних, радіо- та телепрограм;
- концертна діяльність. 
   Творчо-мистецька лабораторія має за мету:
- популяризацію бандурного мистецтва й національної культури серед студентської молоді;
- пропагування кращих зразків високодуховної музичної й поетичної вітчизняної та зарубіжної спадщини;
- виховання композиторських навичок в учасниць колективу (здійснення авторських творчих робіт: перекладення, аранжування, обробка музичних творів);
- поповнення репертуару навчальних та концертних ансамблів бандуристів новим репертуаром, мала кількість якого не задовольняє на сьогодні потреб професійних та аматорських колективів;
- привернення  уваги педагогів й виконавців до акустично-тембральних, фактурно-виразових, артикуляційно-динамічних можливостей сучасної  бандури; 
- зацікавлення молодого музиканта глибиною й доступністю, вишуканістю й переконливістю  звучання   різноманітних за стилем, жанром, формою музичних творів у виконанні ансамблю бандуристів;
- представлення унікальності поєднання жіночого триголосся  та багатострунного щипкового  українського народного інструмента. 

       Тріо «Дивоструни» постійно  працює над створенням нових авторських перекладень, аранжувань, обробок музичних творів. Ця робота здійснюється  впродовж існування тріо учасницями колективу різних років: О. Нагір¬ною-Федотовою, Н. Никитюк-Чернецькою, К. Ковальчук, А. Омельчук-Клімук, О. Разумовською. Активно розширюючи свій концертний репертуар високо¬художніми різножанровими музичними творами, бандуристки одночасно намагаються внести свій посильний внесок у подолання існуючої на сьогодні проблеми обмеженості бандурного ансамблевого репертуару. Тому колектив ставить собі за мету створити максимальну кількість нових партитур різноманітних жанрів та стилів, різного рівня технічно-виконавської складності. Таким чином, репертуар колективу у своєму роді ексклюзивний і налічує  125 одиниць цілко¬вито неповторних музичних номерів. Його складають різнохарактерні вокальні й інструментальні твори українських та зарубіжних композиторів-класиків, сучасних композиторів, українські народні пісні й романси. 
Особливу увагу колектив приділяє створенню нових перекладень для ансамблю бандуристів творів на вірші Т. Шевченка та Лесі Українки. Окрема важлива сторінка в тематиці творчого доробку банду¬ристок − твори авторів волинського краю: В. Тиможинського, М. Стефанишина, В. Чинча, І. Ольшевського, О. Богачука, Й. Струцюка, В. Гея,  С. Олексеюк, Л. Засадко, М. Кузьо, Л. Михальчук та ін., обробки волинських народних пісень.
Репертуар бандуристок СНУ імені Лесі Українки – плід спільних творчих пошуків, створений безпосередньо у колективі, апробований у концертних виступах, вивірений часом, різно¬манітними слухацькими аудиторіями й іншими виконавцями, тепер став відомим і популярним серед бандуристів. 50 новостворених  у колективі ансамблевих партитур   вийшли друком (увійшли до 4-х презентаційних видань з фотоальбомами й CD-дисками  нотних збірників, а саме: Сточанська М. П. – «Земле, моя земле, я люблю тебе» (2009 р.), «Із Різдвом Христовим вітаємо щиро», «Лесі Українці», «Пахнуть роси тишею» (2011 р.)), використовуються у навчальному процесі  у СНУ ім. Лесі Українки й мистецьких закладах України середньої й вищої ланок музичної освіти, розповсюджені в країни далекого й близького зарубіжжя для мистецьких колективів подібного спрямування.
       Учасниці тріо бандуристок виконують комп’ютерний набір  партитур музичних творів, а також займаються  розробкою й виготовленням сценічних костюмів для тріо та ансамблю бандуристок «Дивоструни».   
       Кращі творчі роботи  мистецької лабораторії «Дивострун» склали зміст 8-ми СD, 6-ти DVD-дисків. 
СD: «Радуйся, земле, Син Божий народився» (дев’ять українських колядок і різдвяні віншування, звукозапис О. Жданюка, 2005 р.); «Земле, моя земле, я люблю тебе» (20 різножанрових творів, звукозапис Павла Завади, 2005 р.); «Різдвяні вітання з України» (18 українських колядок і німецьких різдвяних пісень, звукозапис Р. Сороки, 2007 р.); «Возвеселімся всі разом нині» (12 українських колядок, звукозапис Р. Сороки, 2008 р.); «На струнах бандури» (13 різножанрових творів, звукозапис Р. Сороки, 2008 р.); «Пахнуть роси тишею» (10 ліричних творів, звукозапис Р. Сороки, 2010 р.); «З Різдвом Христовим!» (12 колядок та різдвяних пісень, звукозапис Р. Сороки, 2010 р.); «Лесі Українці» (10 творів на слова Лесі Українки, волинських авторів, звукозапис Р. Сороки, 2010 р.).
DVD: «Спогади» та «Не спи, моя рідна земля», «Возвеселімся всі разом нині» (2009 р.); «Чорнобривці», «З Різдвом Христовим віншуємо щиро!», «Лесі Українці» – до 140-ї річниці від дня народження Лесі Українки (2011 р.). 
Колектив має низку записів на Українському, Волинському радіо та телебаченні, запис на Німецькому, Російському телебаченні: «Радіо «Культура» (Київ, 2007, 2008 рр.), Першого національного (Київ, 2008 р.), «Радіо-Луцьк» (Луцьк, 2007 р.), телепередач «Нова Волинь» (Луцьк, 2005, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 рр.), «Радио Россия» ( Москва, 2008 р.) та ін.              
         У співпраці з Волинським телебаченням створено 4 музичні фільми: «Молитва за Україну», «Тополина баркарола», «Чорнобривці»,  «Незабутній вальс» (2011 р.).
       Значимим досягненням творчої лабораторії, підтвердженням мистецької  зрілості вихованок Сточанської М. П. стало зарахування Олени Нагірної (у 2004 р.) та Наталії Никитюк (у 2006 р.) до Волинського обласного осередку національної ліги українських композиторів. Творчі роботи молодих бандуристок неодноразово діставали схвальну оцінку на концертах-звітах композиторів Волині, на фестивалях, конкурсах бандуристів, на ІІІ Міжнародному  конкурсі виконавців на багатострунних інструментах імені Віри Городовської, що проводився у Російській музичній академії імені Гнесіних (Москва, 2008), де колектив удостоєний найвищої нагороди.
       Особливу гордість колективу складає те, що вихованка тріо Наталія
Чернецька, постійна його учасниця (1999-2009 рр.)  успішно захистила
кандидатську дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата
мистецтвознавства  у  Київському  національному університеті культури і мистецтв (2012 р.). Тема дисертаційного дослідження: «Бандурне мистецтво  в контексті музичної культури Волині ХХ– початку ХХІ ст..». Науковий керівник – кандидат мистецтвознавства професор КНУКіМ  Брояко Н. Б..
       Тріо «Дивоструни» СНУ імені Лесі Українки  активно проводить концертну діяльність у місті й області, гастрольну діяльність (Німеччина, Польща, Росія). Колектив має низку тематичних концертних програм («Українське Різдво», «Українська народна пісня», «Різдвяні вітання з України», «Леся Українка», «Волинь моя», «Український романс» тощо). 
Творчо-мистецька лабораторія – тріо бандуристок «Дивоструни» під керівництвом Сточанської М. П. стала  школою творчо-мистецького виховання, сценічного загартування молодих музикантів, яких виховано у СНУ імені Лесі Українки і які відбулись на сьогодні як відомі творчі особистості та досвідчені концертні виконавиці. Бандуристки покликані й надалі своєю діяльністю широко репрезентувати національне мистецтво, Україну, Волинь, Університет.

На домашню      |      Новини      |     Біографія     |        Гостьова книга       |        Контакти
"Дивоструни"
тріо бандуристок Інституту мистецтв
Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки
м.Луцьк


Разумовська Ольга Ігорівна

       
       Народилася 8 серпня 1988 р. на Львівщині.
       Закінчила Олеську музичну школу Буського району Львівської області (клас бандури Г.П. Матвіїв).
       У 2003 - 2007 рр. навчалася у Львівському державному училищі імені С.П. Людкевича в класі М.Й. Наконечної.
       Лауреат Всеукраїнського конкурсу-фестивалю імені Т.Г. Шевченка (Чернівці, 2005).
       У 2007 - 2010 рр. - студентка інституту мистецтв Волинського державного університетут імені Лесі Українки (клас доцента М.П. Сточанської).
       У 2008 - 2014 рр. - учасниця тріо бандуристок "Дивоструни" (альт, партія І, ІІ бандури).
       За короткий час оволоділа об'ємним концертним репертуаром колективу. У складі тріо бандуристок "Дивоструни" має низку записів на Українському радіо та Волинському телебаченні. За її участі здійснено запис чотирьох CD, чотирьох  DVD-дисків, семи музичних фільмів тріо бандуристок "Дивоструни".
       З 2004 р. член Національної спілки кобзарів України.        
       Ольга Разумовська - активна учасниця "Творчої лабораторії тріо бандуристок "Дивоструни", автор низки аранжувань й обробок музичних творів для ансамблю бандуристів (11 творчих робіт), виконавиця комп'ютерного набору нотних партитур, успішно займається розробленням і пошиттямконцертних костюмів для тріо й ансамблю бандуристок, виготовленням штучних нігтів для гри на бандурі, дрібним ремонтом інструмента. Як талановита артистка, володіє високою культурою співу, віртуозною виконавською технікою, тонким відчуттям строю, нюансування і злагодженості вокально-інструментального ансамблю, високим артистизмом виконання.