На домашню      |      Новини      |     Біографія     |       Гостьова книга       |        Контакти
© 2005 All rights reserved.
"Дивоструни"
тріо бандуристок Інституту мистецтв
Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки
м.Луцьк


СВІТЛІ СТРУНИ ДУШІ МИРОСЛАВИ СТОЧАНСЬКОЇ
Є люди, які випромінюють світло навіть в негоду, складається враження, що в них ніколи немає ніяких бід, настільки вони завжди привітні, відкриті, воістину - сонячні. Це можна сказати про Мирославу Сточанську, професора Волинського національного університету імені Лесі Українки.
    
     Анастасія ФІЛАТЕНКО
    
     У її житті всяко було - не обминули, як і багатьох, негаразди, печаль, але ніколи вона не перекладала свої проблеми на когось. Певно, у цьому їй допомагала не лише гарна родина, а й срібнострунна бандура, з якою пов'язане в Мирослави Сточанської все життя. Віддаючи дівчинку до музичної школи, батько прагнув лише одного - Міра має грати на українському народному інструменті - бандурі. І мрія здійснилася ще при його житті - Мирослава після музшколи вступила до Волинського училища культури і мистецтв (тоді музучилища), закінчила Львівську консерваторію саме по класу бандури.
     Відтоді минуло тридцять років її творчої діяльності. Двадцять п'ять літ тому прийшла випускниця консерваторії в тодішній Луцький педінститут імені Лесі Українки. Його ректор Нестор Бурчак, якому й по сьогодні вдячна Мирослава Сточанська, покладав на неї великі надії і всіляко сприяв створенню капели бандуристів, на чолі якої була вона, молода випускниця консерваторії. Так народилася капела «Дивоструни». Згодом було створено тріо бандуристок - Лідія Войнаровська, Мирослава Сточанська, Ірина Ольшевська. Де тільки не виступало тріо - і на Волині, і за кордоном - скрізь люди не просто гарно сприймали їх спів і передзвін бандур, а й не приховували сліз радості, відкриваючи для себе бандуру й Україну.
     Саме з проекції на екран у зал Луцького народного дому «Просвіта» линув чарівний спів і неповторні мелодії бандур того першого складу тріо. Змінювалися часи і учасниці «Дивострун», та незмінним був їхній керівник - Мирослава Сточанська. На вечорі, який став святом і для бандуристок, і для всіх присутніх, співали, грали учасниці капели бандуристів різних років, сьогоднішні студенти по класу бандури інституту мистецтв, зокрема, Ольга Разумовська, Олена Димарчук і, звичайно ж, тріо бандуристок «Дивоструни». Грали і співали учасниці тріо, радували душу і серце талановиті музиканти і співаки то в одному, то в іншому складі. «Дивоструни» різних років були лауреатами міжнародних, всеукраїнських фестивалів і конкурсів, поверталися на Волинь то з гран-прі, то з першим місцем, власне, завжди з перемогою. У цьому заслуга Олени Нагірної, Катерини Ковальчук, Наталії Чернецької-Никитюк, Алли Омельчук, які співали на вечорі, та інших бандуристок і, звичайно, їхнього керівника.
     Вітали бандуристок священнослужителі Свято-Троїцького собору, заступник голови облдержадміністрації Святослав Кравчук, керуючий справами облради Андрій Киричук, заступник начальника управління культури і туризму облдержадміністрації Ярослав Корнилюк, проректор університету та голова профспілки Ірина Констанкевич і Володимир Кравчук, директор департаменту культури та збереження історичної спадщини міськради Сергій Годлевський, колишня учасниця тріо бандуристок Лідія Войнаровська та інші. Коли ж на сцену вийшов учитель по класу бандури в училищі, яке закінчила Мирослава Сточанська, Юлій Боковий, він не міг стримати сліз, сказавши: «Я щасливий тим, що в мене є такі учні». Голова Національної ліги композиторів Волині, заслужений діяч мистецтв України Мирослав Стефанишин високо оцінив творчу працю тріо бандуристок і їх керівника, відзначивши великий вклад у духовність краю.
     Бандуристки тепло і щиро привітали свого керівника, вручивши Мирославі Сточанській гарного рушника, на якому, як відзначали, хрестики з червоної і чорної заполочі, як її доля. Вони побажали, щоб і надалі в її житті було якомога більше кольору радості.
     На завершення свята звернулася до своїх бандуристок, до небайдужих у залі людей Мирослава Сточанська. Вона щиро подякувала всім добрим людям, які зустрічалися і допомагали їй протягом усього тридцятилітнього творчого шляху.
     У фойє демонструвалися фото творчого шляху бандуристок, можна було придбати диски із записами пісень тріо «Дивоструни», книги, посібники, в яких йдеться про розвиток бандурного мистецтва у нашому краї, підготовлені у видавництві університету «Вежа». У їх числі і щойно гарно виданий том «Земле, моя земле, я люблю тебе» Мирослави Сточанської.
Першоджерело - газета "Волинь" №947 від 11.06.09р.: http://www.volyn.com.ua/index.php?rub=11&article=0&arch=947
На попередню сторінку