На домашню      |      Новини      |     Біографія     |        Гостьова книга       |        Контакти
"Дивоструни"
тріо бандуристок Інституту мистецтв
Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки
м.Луцьк

КОНЦЕРТ-ЛЕКЦІЯ
"Кобзарське мистецтво у фольклорній спадщині Лесі Українки" 22.03.2016

22 березня 2016 р. в актовій залі інституту мистецтв Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки у рамках проведення тижня факультету та дня кафедри музичних інструментів клас бандури та творчо-мистецька лабораторія "Тріо бандуристок "Дивоструни"" репрезентували черговий мистецький проект - концерт-лекцію на тему "Кобзарське мистецтво у фольклорній спадщині Лесі Українки". У заході взяли участь доцент кафедри музичних інструментів М. П. Сточанська, кандидат мистецтвознавства, старший викладач кафедри музичних інструментів Н. Г. Чернецька та лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів тріо бандуристок "Дивоструни" СНУ: А. Клімук, К. Ковальчук, Н. Чернецька.
У доповіді кандидата мистецтвознавства Н. Чернецької на тему "Кобзарське мистецтво у фольклорній спадщині Лесі Українки" було висвітлено один з пріоритетних напрямків фольклористичної діяльності Лесі Українки, а саме дослідження та запис кобзарсько-лірницького репертуару. Як вважають науковці, найбільшою заслугою поетеси у справі дослідження музичного фольклору є організація власними коштами етнографічної експедиції на Полтавщину для запису мелодій українських народних дум. У підсумку було зазначено, що Лесею Українкою проведена титанічна праця на ниві фольклорної справи, зокрема збереження музичної спадщини кобзарів.
У другій частині заходу доц. М. П. Сточанська ознайомила присутніх з Лесиною поетичною спадщиною у творчості сучасних бандуристів.
Основу програми концертної частини склали творчі роботи (перекладення, обробки, аранжування) М. П. Сточанської та її вихованок на вірші Лесі Українки, а саме:
-        "Лесі Українці" - мелодія І. Берестюка, вірш Л. Михальчук, обробка М. Сточанської;
-         "Гетьте думи, ви хмари осінні" - мелодія народна, вірш Лесі Українки, обробка  Н. Чернецької;
-         "Смутної провесни" - музика М. Лисенка, вірш Лесі Українки, перекладення  М. Сточанської;
-        "Горить моє серце" - музика М. Стефанишина, вірш Лесі Українки;
-         "Напровесні" - музика О. Левицького, вірш Лесі Українки, аранжування А. Клімук.
М. П. Сточанська зупинилась на музично-теоретичній характеристиці кожного виконуваного твору та інтерпретаційних особливостях представлених  у концерті вокально-інструментальних партитур.
Завідувач кафедри музичних інструментів, доцент Шиманський П. Й. відзначив актуальність доповідей та високий професійний, науково-мистецький рівень проведеної лекції-концерту "Кобзарське мистецтво у фольклорній спадщині Лесі Українки", а також побажав бандуристкам нових творчих звершень та цікавих ідей на мистецькій ниві.